Jakie mleko modyfikowane wybrać?

Niestety nie wszystkie kobiety po urodzeniu dziecka mogą karmić go piersią. Dzieci mogą cierpieć na wrodzoną galaktozemię, a u mamy mógł wystąpić niedobór pokarmu. Między innymi takie sytuacje wymuszają wdrążenie odpowiednich środków, czyli przejścia na karmienie dzieci mlekiem modyfikowanym. Jakie mleko modyfikowane dla naszego dziecka powinniśmy wybrać?

Jakie mleko modyfikowane wybrać?

Wszystkie matki tuż po narodzinach swojego dziecka powinno karmić je mlekiem naturalnym z piersi. Zalecenie agencji WHO jasno wskazuje, że matki powinny karmić swoje dziecko piersią aż do ukończenia przez nie drugiego roku życia. Jednak z wielu powodów matka dziecka nie jest w  stanie karmić go w sposób naturalny. Czasami musi sięgnąć po mleko sztuczne, czyli mleko modyfikowane, które stanowi alternatywę dla naturalnego mleka matki. Mleko w proszku powstało z mleka zwierzęcego, które zostało specjalnie przetworzone tak, by nadawało się do podania noworodkom oraz starszym dzieciom. mleko modyfikowane najchętniej kupowane jest tak dopracowane by swoim składem, jak najbliżej przypominał mleko naturalne. 

Mleko modyfikowane dostępne na rynku

Na polskim rynku mleka modyfikowanego dostępne jest wiele różnych odmian mleka w proszku, które dostosowane jest do odpowiedniego wieka maluszka. Dla przykładu mleko modyfikowane, czyli początkowe przeznaczone jest tylko dla noworodków, które nie skończyły jeszcze 6 miesiąca życia. Z kolei mleko modyfikowane 2 inaczej zwane następne jest produktem specjalnie dedykowanym dla dzieci, które ukończyły od 6 aż do 12 miesięcy życia. Mleko modyfikowane 3 i 4 przeznaczone jest dla dzieci powyżej 1 roku życia. To, jakie mleko matka powinna wybrać, decyduje wiek dziecka oraz jego stan zdrowia. Alergie pokarmowe lub choroby metaboliczne uniemożliwiają dziecku spożywać naturalne mleko matki. Na całe szczęście w sklepie dostępne jest mleko modyfikowane specjalnie przygotowane dla małych, jak i starszych dzieci. Mleko w proszku odpowiada wszystkim potrzebom dietetycznym małych dzieci.